השתלת עצם

השתלת עצם

השתלת עצם בלסת

ניתן לומר שעצם הלסת מהווה את הבסיס שעליו ניצבות השיניים שלנו. לעיתים, נדרשת השתלת עצם למטרת השתלת שיניים ובמצבים אחרים נדרש הטיפול עקב נזק כבד שנגרם לעצם. השתלת עצם בלסת היא הצעד הראשון ואנחנו כאן בשביל לדאוג לעשות אותו הכי נכון שאפשר.

מה היא השתלת עצם?

השתלת עצם נועדה כדי להגדיל את כמות העצם באזור המיועד לניתוח. במצבים מסוימים, יש לבצע את השתלת העצם לפני החדרת שתל, ובמצבים אחרים ניתן לבצע את שתי הפעולות בו זמנית.

 כיצד אנו מבצעים ניתוחי השתלת עצם

השתלת עצם בלסת אנו מבצעים לאחר שבצילום הסיטי נמצא חוסר בכמות עצם. התהליך מתבצע בניתוח קצר שבו אנו מקפידים על תנאי סטריליזציה מחמירים ביותר, בשל העובדה
שאנו מחדירים עצם זר לפה.
בכך, אנו משאירים את הסיכוי לזיהומים מחוץ למרפאה שלנו.

ישנם מספר סוגי עצם לצורך ביצוע השתלה :

  • עצם עצמית, שנלקחת מאיזור אחר בפיו של המתרפא
  • עצם מלאכותית
  • עצם ממקור חי, אדם או פרה, אשר נקנית ב"בנק עצם"

במהלך  ההשתלה הכירורגית ובזמן הרמת הסינוס, מחדיר הרופא את גרגרי העצם לתוך החלל שיצר ומוסיף שכבה של ממרנה על מנת שהגרגרים שהוחדרו יתרכזו במקום הניתוח ולא יספגו.

מהם המקורות לעצם המושתלת?
ישנם כמה מקורות מהם אנחנו מקבלים עצם אשר ניתן להשתמש בה עבור הליך השתלת עצם.

עצם עצמית

זו היא כמובן הדרך הטובה ביותר, מהסיבה הפשוטה:  
היא יוצאת מהאדם אשר בלסת שלו תתבצע ההשתלה.
סיכויי ההתאמה הם גבוהים מאוד מן הסתם, ואנו מכנים את המצב הזה כ-  Gold Standard.

עצם מלאכותית

המדע המתקדם של ימינו יודע לייצר גרגירים אשר מספקים את המענה לצורך בהשתלת עצם. הגרגירים מתרכבים עם מים ודם ועם הזמן העצם הטבעית צומחת למקום ההשתלה.

עצם מהחי

ישנם תורמי עצם המאפשרים לנו ליהנות מחומר עצם חי של אדם. בנוסף, ישנו תהליך של לקיחת עצם מבקר אשר לאחר עיבוד והסרה של המרכיבים האורגניים שבה הופכת להיות שמישה עבורנו.

כמה זמן מחלימים?

ההחלמה עצמה אורכת מספר ימים. בניית העצם מחדש תימשך כתשעה עד עשרה חודשים, בהתאם לסוג העצם שמשתילים ובהתאם למקום בוא היא נמצאת בלסת.

עבר השתלה דנטלית
שמעון, 62
אני לא מאמין שכל זה נגמר ביום אחד! להיות במצב שחסרות לך שיניים זה להרגיש כמו אדם אשר גופו אינו שלם. זה מביך לפתוח את הפה, זה מציק. הפעולה הבסיסית של אכילה לא יכולה להתקיים באופן טבעי, ממש לא נעים. השתלה דנטלית? וואו. זה נראה לי כמו פרוייקט של חיים שלמים. ברגעים מסויימים כבר חשבתי לוותר. אבל... טוב שיש את ד"ר גרינברג שישב איתי בעצמו, הסביר לי על התהליכים והראה לי שזה בעצם יכול להתבצע באופן קצר וללא סבל מיותר. הטיפול התחיל והסתיים באותו היום. שואלים אותי אם זה כאב והאמת היא שכמעט ולא! יצאתי עם שיניים חדשות. הצוות ליווה אותי למשך חודשים אחרי, כדי לוודא שהשיניים החדשות שלי נקלטו כראוי והכל בסדר, אבל השיניים החדשות והיפות שלי כבר תיפקדו ויכולתי לחייך בבטחון ונהנתי לעמוד מול המראה ולהביט בעצמי ולהרגיש צעיר מחדש. פתאום היתה לי סיבה להזמין את המשפחה לארוחה חגיגית, וכן, התיאבון פתאום חזר אליי. חבל שהמרפאות של ד"ר גרינברג אינן עוסקות גם בדיאטה...

קביעת תור מהיר

יצירת קשר טלפוני עם המרפאות
תל אביב -
אשדוד   - 08-8651036

הודעתך נשלחה בהצלחה