שאלות נפוצות

מה זה גז צחוק?
גז צחוק הוא הפתרון לפחד מטיפול שיניים בקרב ילדים ובוגרים המשרה אווירה של ריחוף, רוגע ושלווה. הגז אינו רעיל ויוצא מהגוף בתום 3-5 דקות מסיום הטיפול. החומר מאושר על ידי משרד הבריאות ופותר את בעיות החרדה הדנטלית מבלי תופעות לוואי רבות וקיצוניות.
מאילו גילאים יש להביא ילדים לבדיקות שיניים?
יש לצחצח שיניים מהרגע שהן צומחות ובהתאם, להגיע לבדיקות מהגילאים המוקדמים ביותר.
מה הפרוש של טיפול שורש שלילדים
טיפול שורש לילדים הוא תהליך קל בהשוואה לטיפול בשינים קבועות. זאת, מכיוון שהשורשים אצל ילדים הינם קטנים ולעיתים אף ספוגים. בטיפול, אנו מוציאים את העצב מהשן, וכמו בטיפול מבוגרים מניחים חומר אנטי דלקתי שיסייע לשן להחזיק עד לנשירתה הטבעית. לאחר מכן יונח כתר על השן.
מהו שומר מקום?
שומר מקום הוא התקן לשמירת מקום לשן הקבועה שעתידה לצמוח, תפקידו להחליף את השן החלבית עד הגעתה של השן הקבועה.
מה הוא איטום חריצים?
שיטה למניעת היווצרות עששת: סוג של לקה הנמרחת על שינים קבועות או חלביות על חריצי השטח בו לועסים, ובעצם חוסם הצטברות של שאריות מזון הגורמים לעששת.
מתי מומלץ לבצע טיפול אורטודנטי?
טיפול אורטודנטי יכול להתבצע מזמן צמיחת השיניים הקבועות ואילך והוא נחוץ על מנת ליישר שיניים שאינן ישרות ולתקן יחסית בין לסתות. הטיפול מומלץ מכל גיל שבו חלה החלפת שיניים חלביות לקבועות.
אילו שיטות מוכרות ליישור שיניים?
קיימות מספר שיטות ליישור שיניים: יישור שיניים בשיטת סמכים אפורים ("קוביות" – השיטה הרגילה), יישור שיניים בשיטה שקופה (קוביות שקופות או לבנות), יישור שיניים על ידי מכשיר קבוע או נייד, או יישור שיניים פנימי. במצב בו משתמשים במכשור נשלף, במכשור לא קבוע, נמצא את הפלטות הנשלפות, סדים שקופים או רסן ובמכשור הקבוע נראה סמכים קבועים הנדבקים אל השיניים הנחלקים למכשור פנימי או חיצוני.
מה ההבדלים בין השיטות השונות ליישור שיניים?
ההבדלים בין השיטות ליישור שיניים ניכרים בכמה פרמטרים: ישנן שיטות ליישור שיניים בהם רואים מבחוץ את הסמכים (הברזלים) וישנן שיטות אשר אינן גלויות כלפי חוץ. יש שיטות יישור שיניים למבוגרים ולילדים, התקנים ניתנים להורדה וכאלו שאינם ניתנים להורדה, שקופים או אפורים, וכו'.
מהו יישור שיניים פנימי?
יישור שיניים פנימי הינו טיפול אורטודונטי אשר אינו גלוי כלפי חוץ מבלי שניתן יהיה לראותו. טיפול זה יקר בהשוואה לטיפול רגיל פי 2-3 מטיפול רגיל.
מדוע יש לסיים טיפולי שיניים לפני תחילת הליך אורטודונטי?
הטיפול האורטודנטי מפריע לצחצוח השיניים התקין ועלולה להצטבר אבנית סביב הסמכים (הברזלים). לכן, יש לוודא שהפה במצה אידיאלי לפני שמתחילים טיפול אשר בסופו עלולה להיות עששת. חשוב לבקר אצל השיננית אחת ל-3-4 חודשים במהלך טיפול אורטודונטי.
מה הוא שתל דנטלי?
שתל דנטלי הוא תחליף לשן טבעית. השתל עשוי מטיטניום, לרוב ומאפשר לאדם שחסרות לו שיניים ביצוע של שיקום קבוע על מנת לחיות חיים שגרתיים וטבעיים.
מהו זמן ההחלמה וההיעדרות ממקום עבודה בעקבות השתלה?
זמן ההחלמה יכול לקחת עד ארבעה ימים עד לאחר השתל. ישנם אנשים שיכולים להתאושש בתוך יום אחד.
באילו מקרים מבצעים השתלה?
במקרים של חוסר שיניים, נסיגת חניכיים, או כל צורך לפתרון קבוע במצב של חוסר שיניים בודדות.
מתי מבצעים הרמת סינוס ומדוע?
הרמת סינוס נועדה לפתור מצב של חוסר עצם בחלקים האחוריים של הלסת העליונה. זאת, כצעד מקדים להשתלה דנטלית.
מהו טיפול שורש?
טיפול שורש מבוצע כאשר ישנה פגיעה בזגוגית השן ושכבת הדנטין והעששת מגיעה לתוך הרקמה של מוך השן בה מצויים כלי הדם והעצבים. בטיפול מנקים את תעלות השן מכלי דם ועצבים, מחטאים את התעלות ומכניסים חומר סתימה מיוחד אשר תפקידו למנוע חדירת חיידקים ודלקות בשן.
אילו סוגי מבנים קיימים?
ישנם שני סוגי מבנים: מבנה יצוק ומבנה מיידי. מבנה מיידי מבוצע במקרה שיש די כותרת שן לאחר טיפול שורש וזהו בורג שמוברג לתוך התעלה ולאחריו תבוא סתימה. מבנה יצוק יבוצע כאשר אין מספיק כותרת שן, עששת עמוקה או שן שבורה.
מהו ציפוי חרסינה?
ציפוי חרסינה הוא בעצם מעטפת קדמית נאה המעניקה חזות אחידה בצבע ובצורה של השיניים במצבים של: השחרה, שבירה או כל פגם אסתטי אחר בשן.
מהו כתר חרסינה?
כתר החרסינה מונע את ריקבון השן לאחר שמוצעים ממנה העצבים בטיפול שורש ומהווה תחליף לשן הטבעית הן מבחינה אסתטית והן מבחינה תפקודית. כתר החרסינה מבוצע לאחר שהשן עברה טיפול שורש ומבנה ועל מנת למנוע שבירה ושינוי צבע, מבצעים ציפוי שן. המידה נלקחת על ידי הרופאה, ומותאמת באמצעות המעבדה לשאר נתוני הפה. בסוף התהליך, השן נראית כלפי חוץ כאילו לא טופלה מעולם.
מהו הכתר המומלץ ביותר כיום בשיניים קדמיות?
הכתר המומלץ ביותר כיום בשיניים קדמיות הוא כתר זרקוניה. מכיוון שיש בו את החוזק, הטבעיות והמראה הרצויים.
שיניים תותבות – מתי ואיך?
ישנם כמה סוגים של שיניים תותבות: שלמות או חלקיות. סוגים אלו מתאימים לכל מי שחסרות לו שיניים: לאנשים שיש להם מחסור בכמה שיניים ואין אפשרות לשיקום קבוע, למי שחסרה עצם בלסת, חולים, או מי שמטעמים כלכליים אינם יכולים לבצע השתלה דנטלית.
מה עושה שיננית? ומהו ניקוי אבן?
לכל מאיתנו יש הצטברות של אבן אשר יש להסיר אחת לחצי שנה. שיננית מבצעת ניקוי אבן אשר מצטברת על השיניים מתוך המינרלים של הרוק, המצטרפים לשאריות הבקטריות והאוכל אשר יש לכולנו בשולי החניכיים וגורמים למחלות וזיהומים.
כיצד מבצעים הלבנת שיניים?
הלבנת שיניים עושים כשאין כתרים בפה ההלבנה מבוצעת על ידי מספר שיטות השונות מבחינת דרכי הטיפול והעלויות ומותאמת לכל מטופל על פי דרכו: הלבנה במרפאה, הלבנה בלייזר, והלבנה ביתית ובשיטה משותפת לבית ולמרפאה.
האם ניתן לבצע סתימות לבנות בשינים אחוריות?
כן, ניתן לבצע סתימות לבננות בשיניים אחוריות, אך זאת כמובן בהתאם לגודל החור, הקרבה למוך השן והתנאים האחרים הקיימים במקום. זאת בעלות גבוהה יותר בהשוואה לסתימה רגילה.
כיצד מונעים ריח פה רע?
ריח פה יכול לנבוע מדלקות חניכיים, חורים עמוקים בשיניים המכילים שאריות מזון והצטברות אבנית רבה על השינים, חוסר צחצוח והיגיינה נכונים ויכול לבטא בעיות רפואיות אחרות שאין נובעות מהשיניים. במצב של ריח פה רע, יש לפנות לשיננית וטיפול אצל רופא ולהקפיד על שימוש במי פה והיגיינת פה.
מטופלת חדשה
לירז, 42
יש משהו בטיפולי שיניים שתמיד מציק ואני לא מדברת אל אי הנוחות הפיזית, על הכאב, על הזריקות או על העובדה שקודחים בתוך הפה שלך, אני מתכוונת לכך שאנחנו לא תמיד יודעים, מהם החומרים שמכניסים אלינו לפה, אילו החלטות מקבל הרופא ומדוע הוא בוחר לעשות כל דבר שהוא בוחר. רק במרפאות ד"ר גרינברג מצאתי שקודם כל מדברים איתי. הם מסבירים על הבעייה באריכות הם תמיד נותנים לך להבין את כל סוגי הפתרונות האפשריים ומאפשרים לך לבחור ולהבין מה בעצם עומד לקרות בתוך הפה שלך. ככה כולם צריכים לנהוג.

קביעת תור מהיר

יצירת קשר טלפוני עם המרפאות
תל אביב -
אשדוד   - 08-8651036

הודעתך נשלחה בהצלחה